MR.® CANADA WET

MR.® CANADA WET

Formülasyon & İçerik:

DOĞAL ÇAM REÇİNESİ
Ambalaj: 500 cc.

Açıklama

Ürün Özellikleri

​Yayıcı Etki
Birlikte kullanıldığı pestisitlerin bitki gelişim düzenleyicileri veya yaprak gübrelerinin tamamen yayılmasına yardımcı olur. Böylece yaprak üzerinde ilaçlanmamış yer kalmaz ve yapılan ilaçlamadan daha iyi sonuç alınır.

Yapıştırıcı Etki
Çam reçinesinden elde eilen mükemmel ve doğal bir yapıştırıcıdır. İlaçlama esnasında ilacın bitki yüzeyine daha iyi yapışmasını sağlar. İlacın yağmur ve aşırı çiğ yüzünden yıkanmasını önler.

Taşıyıcı Etki
Doğal kökenli olduğu için bitki yüzeyinde temas ettiği dokuları yumuşatır ve birlikte kullanıldığı ilacı veya yaprak gübrelerini yaprak içindeki dokulara kolayca taşınmasını sağlar.

Yıkanmayı Önleyici Etki
Birlikte kullanılan ilaç bitki yüzeyine kontrollü bir şekilde dağılır ve orada yıkanmadan kalır. Çiğlerden ve hafif yağmurlardan etkilenmez. Böylece kullanılan ilacın etkisi kaybolmaz, yağan yağmur veya çiğ damlacıkları mantari bir durum oluşturmadan toprağa akar.

Islatıcı Etki
İlaçlı sıvının yüzey gerilim etkisini azaltarak, püskürtülen damlacıkların daha geniş alana yayılmasına ve yaprak üzerinde daha iyi tutunmasına yardımcı olur. Böylece ilaçlama esnasında ilacın bitki üzerinden toprağa akması önlenir.

Kapsül Etkisi
Kuruduğu zaman elastik bir tabaka oluşturur ve içindeki kalan ilaç zerrelerini bir kapsül içinde sarar.

Çatlamayı Öneleyici Etki
Yapılan uygulamalarda MR.® CANADA WET’in çatlamayı büyük ölçüde azalttığı tespit edilmiştir. Özellikle yağışlı geçen yıllarda kiraz ve eriklerin yağmurdan dolayı çatlamalarında çok iyi sonuçlar alınmıştır.

Tavsiye Edilen Uygulama Dozları

Yapraklan: 40-50 ml/100 lt. su
Uçak, Helikopter vs.: 100 ml/dekar.